Taśmy klejące pakowe 

Wśród najpopularniejszych produktów do zabezpieczania towarów przed uszkodzeniem są taśmy klejące pakowe. To artykuły, które pozwalają wygodnie, szybko, a także trwale zabezpieczać artykuły o zróżnicowanym kształcie czy wadze w kartonach. 

Rodzaje taśm klejących pakowych
Akcesoria, które służą do mocowania produktów, są zróżnicowane pod względem zastosowanego materiału. W ramach tego podziału wyróżnić można taśmy klejące pakowe:
- solvent, które wykorzystują materiał kauczukowy. Są one odporne na zróżnicowanie temperatury, dlatego mają bardzo powszechne zastosowanie w przemyśle, choćby w warunkach chłodniczych,
- akrylowe – to bardzo popularne rozwiązanie, a jednocześnie korzystne cenowo. Stosowane jest przede wszystkim do kartonów o niskiej wadze, 
- hot melt, zastosowana warstwa klejąca łaczy zalety taśmy akrylowej i solventowe, cechuje się jednocześnie sporą wytrzymałością, przyczepnością.

Zróżnicowanie kolorystyczne

W zależności od zabezpieczanego towaru, taśmy klejące pakowe są sprzedawane w różnorodnych kolorach.
Najczęstszymi kolorami jest brąz, który odpowiada barwie kartonu, a także opcja transparentna, jednak można również otrzymać inne kolory, które będą odpowiadać zapotrzebowaniu klientów. Można także zamówić akcesoria, które będą wyposażone we wskazane nadruki.

Wymiary
Innym z wyróżników poszczególnych produktów jest ich wymiar. Na rynku dostępne są akcesoria w wielu rozmiarach, które pozwalają na zabezpieczanie kartonów oraz innych przedmiotów o zróżnicowanych gabarytach.

Zastosowanie
Taśma klejąca pakowa służy do zabezpieczania produktów z licznych branż, wśród których można wymienić chociażby:
- transport,
- handel,
- prace malarskie oraz inne prace budowlane.

Sposób użytkowania
Jest także kilka rodzajów produktów zabezpieczających, które przeznaczone są do innego sposobu zastosowania. Można
je stosować do użytku:
- ręcznego,
- maszynowego zastosowania masowego,
- dwustronnego – daje użytkownikom większe możliwości i pozwala skleić produkty z obu stron.

Zalety
Użytkowanie taśm klejących pakowych niesie za sobą wiele zalet. Atutami tego rozwiązania są chociażby:
- uniwersalność,
- wytrzymałość,
- dobra przyczepność.