• Pianka PE polietylenowa

Dostępna w naszym sklepie pianka PE zapobiega porysowaniu i przemieszczaniu się zapakowanego towaru. Jest jednym z najczęściej wybieranych zabezpieczeń przesyłek. Idealnie wypełnia pustą przestrzeń w kartonie.

 

Pianka PE

Oferujemy wysokiej jakości piankę PE, która dzięki swoim właściwościom znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Cechuje się lekkością, elastycznością i sprężystością oraz dużą wytrzymałością. Jest doskonałym zabezpieczeniem pakowanych produktów. Zapobiega porysowaniu i przemieszczaniu się towaru. Łagodzi wstrząsy i stanowi doskonałe wypełnienie pustej przestrzeni w kartonie. Pianka to obok folii bąbelkowej jeden z najchętniej wybieranych zabezpieczeń do pakowania. Jej dodatkowym atutem jest ochrona przed wilgocią. Nie pochłania wody i nie nasiąka. Wyróżnia się niską ścieralnością oraz jest tworzywem antystatycznym i niepalnym. Dodatkowo chroni przed działaniem substancji chemicznych.

Zastosowanie pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa ma zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w branży budowlanej, meblowej i logistycznej. Ponieważ jest doskonałym izolatorem dźwięku i temperatury, stosuje się ją jako podkład pod panele podłogowe, izolator płyt dylatacyjnych czy otulinę do rur. Można ją uformować lub przyciąć do dowolnego kształtu, dlatego jest chętnie wykorzystywana przez sklepy internetowe i inne firmy zajmujące się wysyłką towarów. Nadaje się również do stosowania w przemyśle spożywczym, ponieważ jest odporna na pleśń i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Do tego jest bezwonna i bezpyłowa.