• Taśmy pakowe klejące

Dostępne w naszym sklepie taśmy pakowe służą do zaklejania kartonów, papieru i folii stretch. Taśmy do pakowania są odporne na warunki atmosferyczne, wilgoć i skoki temperatury.

 

Taśmy pakowe klejące

Taśmy pakowe klejące wykorzystywane są do szczelnego zaklejania kartonów oraz zabezpieczania paczek i przesyłek. Bazą taśm pakowych jest organiczny związek chemiczny o właściwościach termoplastycznych, czyli nietoksyczny i w pełni bezpieczny dla ludzi klej. Same taśmy klejące wykonane są z folii propylenowej, która stanowi doskonały nośnik dla różnego rodzaju klejów. Najbardziej powszechnymi i najczęściej stosowanymi są akryl oraz kauczuk. Każdy z użytych klejów ma nieco inne właściwości, które wpływają na finalne zastosowanie taśm pakowych.

Jakie taśmy klejące oferujemy?

W naszym sklepie znajdziesz kilka rodzajów taśm do pakowania, które różnią się między sobą rodzajem zastosowanego kleju i przeznaczeniem. Oferujemy:

  • taśmy pakowe na kleju akrylowym– najczęściej używane; są wydajne i niedrogie; wykorzystuje się je do klejenia gładkich i śliskich powierzchni typu folia czy papier;
  • taśmy do pakowania na kleju hot-melt (kauczuku syntetycznym) – służą do zaklejania kartonów o średniej wadze; są lekko rozciągliwe i bardziej odporne na wilgoć niż taśmy na kleju akrylowym;
  • pakowe taśmy na kleju solvent (kauczuku naturalnym) – przez wzgląd na dużą moc kleju są doskonałe do używania w trudnych warunkach, np. w niskiej lub wysokiej temperaturze czy podczas dużej wilgotności.

W naszym sklepie taśma pakowa występuje w różnych rozmiarach np. 48 mm. Jeśli jednak interesuje cię inna taśma klejąca innego wariantu lub chciałbyś zamówić wysokiej jakości taśmę pakową z nadrukiem logo, skontaktuj się z nami.