Nie wiesz w co pakować? Trzymasz w dłoniach  produkt, który chciałbyś bezpiecznie wysłać do nadawcy i zastanawiasz się jaki rodzaj opakowania wybrać? A może prowadzisz sklep internetowy i Twoim priorytetem jest satysfakcja klienta?

Bez względu na to czy jesteś:
» osobą fizyczną,
» firmą,
» sklepem internetowym...

...mamy dla Ciebie 3 sprawdzone sposoby:

1. Koperty bąbelkowe jako alternatywa dla kartonów. Ich zewnętrzna strona wykonana jest z białego papieru odpornego na wilgoć, zamoczenia i zalania. Wnętrze koperty pokrywa folia bąbelkowa, która chroni i amortyzuje wstrząsy. Tak wykonane koperty są odporne na rozdarcia, przetarcia, kontakt z wodą, a do tego dopasowują się do kształtu towaru. Wystarczy włożyć przedmiot do środka, zaadresować i zakleić kopertę.

Co zapakujesz do koperty bąbelkowej? Produkty szczególnie narażone na uszkodzenia m.in. biżuterię, płyty CD, DVD, telefony, baterie, dokumenty, notesy, kalendarze czy książki. Jeśli chcesz przesłać przesyłkę, która może ulec uszkodzeniu podczas transportu, a ma dużą wartość i boisz się o jej stan, to koperty bąbelkowe są bardzo dobrym rozwiązaniem.

2. Koperty kurierskie, czyli tzw foliopaki z samoprzylepnym zamknięciem. Są to koperty wykonane z bardzo trwałęj folii, dostępne w różnych rozmiarach, białe na zewnątrz i czarne w środku. Są tanie, mocne, nieprzezroczyste i lekkie. Wyposażone w mocny klej chronią zawartość przed zabrudzeniem, kurzem i rozerwaniem. Dzięki nim możesz mieć pewność, że Twój produkt nie zamoknie, nie przejdzie przykrymi zapachami, nie wchłonie wilgoci i nie uszkodzi się podczas transportu. By dostać się do wnętrza foliopaka, trzeba go rozerwać, a to na pewno nie umknie niczyjej uwadze. Dodatkowy atut to możliwość wykonania nadruku lub logo, co może stanowić doskonałą reklamę Twojej firmy. Foliopak jest o wiele lżejszy niż papier czy karton, a co za tym idzie, koszty transportu są niższe.

Co zapakujesz do foliopaka? Dokumenty, niezbyt ciężkie przedmioty, ubrania i inne produkty, które są nieco mniej narażone na stłuczenia. 

3. Folia stretch o wszechstronnym zastosowaniu. Szczelnie przylega do pojedynczego przedmiotu lub piętrowo ułożonego towaru, zapewniając stabilność podczas transportu. Dodatkowo chroni przed wilgocią, przemakaniem, rozerwaniem i przebiciem. Przedmioty, które można ścisnąć i nie zmieni to ich kształtu, można zabezpieczyć właśnie folią. Stretch jest bardzo wygodny i stosunkowo tani. Jedna rolka starczy na opakowanie kilkudziesięciu średnich przesyłek.

Co zapakujesz przy pomocy folii stretch? Produkty o większych gabarytach lub nieregularnych kształtach. Można nią owinąć produkty żywnościowe, dzięki czemu dłużej zachowają swoją świeżość. To również niezbędny produkt przy przeprowadzkach i pracach ogólnoremontowych.